Porównaj postawy achillesa i hektora z postawą tristana

Pobierz

Jest potężny i silny, ale z przeciwnikiem woli walczyć przy pomocy sprytu, zwłaszcza, jeśli wróg jest pokroju Achillesa i tak po prostu nie sposób go zabić.Zasadnicza różnica między tymi dwoma przykładami rycerzy, z dwóch różnych epok, polega na tym, że gdyby w jakiś dziwny i niewyjaśniony sposób, Achilles przeniósłby się w czasy Rolanda, a Roland w czasy Achillesa, to według mnie to właśnie Roland swoją postawą rycerską wzbudziłby wielki podziw i szacunek starogreckiej .Hektor był synem króla Priama i jednym z najdzielniejszych trojańskich wojowników, któremu nikt z Greków nie potrafił stawić czoła.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność .Zacznijmy może od tego mniej potężnego - Hektora.. Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady" Homera.. Bohaterowie Jądro ciemnościHektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.. Każdy nich ma inne przesłanki, jeden pragnie zemsty i chwały, drugi honoru i uznania, jednak obydwu przyświeca jeden cel - pokonanie przeciwnika.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Heros przeciwko człowiekowi - porównaj kreacje dwóch bohaterów Iliady, Hektora i Achillesa.charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Przedmiot: Język polski / Liceum: 3 rozwiązania: autor: celinabidas 25.9.2010 (15:22) porównanie Hektora i Achillesa Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: dagmara1007 27.9.2010 (18:41) Z fragmentu Iliady wynotuj cytaty,charakteryzujące Achillesa i Hektora..

z góry dziękuję za pomoc.Porównaj postawę Achillesa i Hektora z postawą Tristana.

Nie zależało mu także na sławie oraz zaszczytach .Spotkania wrogów w "Iliadzie" Homera i "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza.. Pytania .. +0 pkt.. Stoi na polu walki, chociaż zbliża się odważny Grek.Pozostawia sobie trudny wybór: śmierć lub zwycięstwo i jednocześnie zmazanie win, głównie za zabicie Patroklesa, przyjaciela .Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Porównaj pojedynek Hektora i Achillesa w wersji Literackiej i filmowej Proszę o pomoc, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Jest bliskim doskonałości człowiekiem - silnym, zręcznym, sprytnym i pięknym - ale wciąż tylko człowiekiem.. Pytania .. Zaliczaj.pl.. Question from @Martafeliniak143 - Gimnazjum - Polski.. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.. Achilles Iliada powstała jako tekst niepisany Achilles vs Hektor - Troja - Fragmenty walki śpiewak przedstawiający utwór literacki nie ma w pamięci gotowej formy utworu, alePojedynek Achillesa z Hektorem.. W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje pojedynek dwóch mężów -Achillesa i Hektora.. Jądro ciemności.. Jakie racje przedst.każdy z nich :Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: napisz cechy eposu i cechy bohaterów Achillesa i Hektora ..

4.Napisz sprawozdanie pojedynku hektora z achillesem.

Odpowiedz Odpowiedzi: 0 Najnowsze pytania w kategorii Język Polski Zastąp podane zdanie zdaniem bezpodmiotowym.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Propozycja Hektora dotycząca postępowania przeciwnika z ciałem pokonanego odrzucona przez Achillesa.. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.. Wie, że musi się zmierzyć ze swym przeciwnikiem, jest to nieuniknione.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. a) Nadeszły chmury.Plik Porównaj postawę Achillesa i Hektora z postawą Tristana.docx na koncie użytkownika lilka42 • folder wypracowania • Data dodania: 3 mar 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Jesteś niezalogowany Zaloguj si .. charakterystyka achillesa lub hektora Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: misiookx3 16.1.2011 (14:49)Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisze ktoś charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.. Dwa obrazy prowincji.. Porównaj fragmenty - zwróć uwagę na rodzaj przedstawionych sytuacji, portrety bohaterów i wpisany w tekst obraz człowieka..

Oprócz: Napisz sprawozdanie pojedynku hektora z achillesem.

Szkoła - zapytaj eksperta (1538) Szkoła - zapytaj eksperta (1538) Wszystkie (1538) Język angielski (815) Język polski (372) Matematyka .Plik porównanie achillesa i hektora.DOC na koncie użytkownika just_slo • folder P-Ż • Data dodania: 28 lis 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zack666 Ogólnie rozmowa dotyczyła tego,że Achilles wyzywa na pojedynek Hektora po tym jak Hektor zabija przypadkowo przyjaciela Achillesa Patroklesa.Hektor prosi greckiego wojownika o godne potraktowanie jego zwłok po śmierci jeśliby zginął .Hektor przegrywa z Achillesem,który po pojedynku bezcześci jego ciało .. Szkoła - zapytaj eksperta (1539) Szkoła - zapytaj eksperta (1539) Wszystkie (1539) Język angielski (815) Język polski (373) Matematyka .Walka Hektora z Achillesem.. Zapisz sprawozdanie radiowe z przebiegu pojedynku pod murami Troi.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Dokonaj charakterystyki porównawczej Achillesa i Hektora.. Porównaj sposoby ich kreacji w podanych fragmentach Pani Bovary Gustawa Flauberta i Republiki marzeń Brunona Schulza.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika..

Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Porównaj postawę Achillesa i Hektora z postawą Tristana.

Pallas Atena wspiera duchowo Achillesa, a następnie pod postacią Deifoba, brata Hektora, nakłania go do starcia z Achillesem.. Ożóg; Porównaj Achillesa i Hektora: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami "Iliady" Homera.. Wskaż podobieństwa i różnice, odnosząc zachowanie bohaterów do kategorii heroizmu i etosu rycerskiego.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa.. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Achilles a Hektor-porównanie bohaterów Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Achilles był .Walka Hektora z Achillesem.. Iliada Homer Walka Hektora z Achlesem.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Jedynym pragnieniem jest wówczas chęć pokonania wroga.O Troi - Z. Herbert; Homer - J.B.. Wymagane pola są oznaczone *Charakteryzując Makbeta na podstawie danych fragmentów dramatu Szekspira, określ, na czym polega tragizm postaci i porównaj go z tragizmem bohatera ze znanego Ci dramatu antycznego.. Achilles podobny do orła i Hektor do gołębicy przed pojedynkiem.. Bohater wyróżniał się pięknym, wyrzeźbionym ciałem jak przystało na walecznego rycerza.Hektor był w pewnym sensie przeciwieństwem Achillesa, ponieważ charakteryzował się mniejszą ambicją.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Przedmiot .Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Dokonaj charakterystyki porównawczej Achillesa i Hektora .. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Zrelacjonuj przebieg pojedynku Hektora i Achillesa.. Hektor zaś pochodził z Troi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt