Czy po technikum weterynarii trzeba iść na studia

Pobierz

Ja jestem pierwszy rok w szkole średniej (w technikum) na straży granicznej ;p Ale po skończeniu technikum wybieram się na studia weterynaryjne, więc jak widzisz nie ma to żadnego znaczenia.Feb 4, 2022Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku weterynaria: biologia, chemia, język obcy, język polski, fizyka, matematyka.. Nie ważne na jakim kierunku jesteś w szkole średniej, ważne jest jak zdasz mature i czy dostaniesz się na studnia (w tym wypadku na weterynaryjne).. Upewnij się jednak, czy będzie tam biologia i chemia rozszerzone, bo to trzeba zdać na maturze na 80%.. A jeśli chodzi o praktyki, to i tak musisz je powtarzać później na studiach.Liceum, na studia weterynaryjne dość ciężko się dostać, a liceum znacznie lepiej przygotuje cię do matury - przy nowej reformie przez 2 lata uczysz się praktycznie tylko przedmiotów maturalnych, a w technikum musiałabyś jeszcze zakuwać na zawodowe.. Kandydatów na studia rolnicze nie brakuje.W procesie rekrutacji na studia wojskowe w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, informatyka, język angielski, język obcy, język polski, matematyka.. Sprawdziliśmy, jak wyglądają w praktyce.. Porównaliśmy ofertę różnych uniwersytetów i opinie rolników.. jednak ostatnio na wielu forach internetowych wyczytałam że w technikum źle mnie przygotują do matury .Sep 3, 2021Oczywiście technikum weterynaryjne też musi kłaść nacisk na biologię i chemię, więc trzeba popytać, popatrzeć i zorientować się, gdzie lepiej uczą..

Uzyskujemy tytuł technika weterynarii i możemy rozpocząć pracę.

Dodatkowo przeprowadzony może zostać sprawdzian sprawoności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna.. Nie trzeba mieć biologii ani chemii w liceum, żeby super zdać maturę- lepiej się samemu uczyć.Najpierw liceum biol-chem, później studia weterynaryjne.. Zdany egzamin pozwala na podjęcie pracy w zawodzie technika weterynaryjnego.A tytuł technika weterynarii na pewno ci się przyda i pomoże dostać na studia.. *Wymagania mogą się różnić w zależności .. Studia nie dadzą Ci pracy.. Co do plusów i minusów- technikum trwa rok dłużej.Studia weterynaryjne 2022 Studia weterynaryjne w Polsce to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub 5,5 roku (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, magistra lub równorzędnego np. lekarz weterynarii).Zapraszam.. nawet nie zawsze jest podane na stronie internetowej trzeba zadzwonić do szkołyW technikum mam praktyki i po nim jakiś zawód ;) chcę iść nas studia po technikum no bo jednak lekarza a technik do duża różnica.. Więc to zależy od osoby, od jej osobistej pracy i nauki ale niewątpliwie droga przez technikum weterynaryjne to utrudnianie sobie życia i szans dostania się na te studia..

Nauka w technikum trwa 4 lata i kończy się właśnie egzaminem dojrzałości.

Edukacja trwa dwa lata, na co składają się cztery semestry zakończone egzaminami pisemnymi i ustnymi.. Po zdanej maturze możesz iść na studia.O zawodzie technika weterynarii mogą myśleć osoby, które pomyślnie zakończyły edukację w szkole średniej.. Liceum - 3 lata.. Jeśli nie będzie (a tak bywa, bo u mnie jest tylko biologia rozszerzona) to zastanów się czy mogłabyś chodzić na korepetycje i czy w ogóle sobie z nimi poradzisz.hmmm.. cięzko mi powiedzieć ale wydaje mi sie że po technikum weterynaryjnym nie masz raczej mozliwości dostania sie na studia medyczne.Nie chcę Ci podcinać skrzydel na starcie ale to że teraz masz czerwony pasek nijak się będzie miało do matury, w liceum najlepiej wychodzą ci którzy olewają paski i skupiają się na maturze - bo później tak naprawdę tylko to się liczy przy naborze na studia.. W większości szkół o tym kierunku nauka trwa 4 semestry NIE PRAWDA jeśli w liceum byłaś na profilu administracja i idziesz na technika administracji możesz zrobić to w rok!. Studia nie dadzą Ci praktyki.W zasadzie zeby dostac prace trzeba byc w partii i to wystarcz .W inspektoratach weterynarii pracuja ludzie byle mieli wyzsze studia .Ja mam technikum rolnicze 5 letnie ,2 letnia szkole policealna i ni e przyjma mnie na stanowisko inspektora do spraw identyfikacji i rejestracji zwierzat bo bym chyba nie potrafil.Przyjmuje sie byle lekarza .Technik weterynarii to dobry wstęp do późniejszych studiów w tym kierunku lub już gotowy zawód po maturze..

W liceum zdajesz tylko maturę, a w technikum maturę i egzamin zawodowy.

Wiele osób chciałoby jak najszybciej mieć kontakt z weterynarią i wybiera Technikum weterynaryjne.Technik weterynarii jakby chciała pójść po liceum profilowanym zajmie dwa lata.. Do profesji asystenta weterynarza przygotowują technika weterynaryjne i szkoły policealne.. szczegółowe wymagania na uczelniachPo ukończeniu nauki jesteś przygotowany, aby rozpocząć pracę lub iść na studia.. Masz wiele kierunków do wyboru, np. weterynaria, ochrona środowiska, leśnictwo, zootechnika, kynologia, hodowla i ochrona zwierząt i inne, niekoniecznie związane z dyplomem technika weterynarii.Apr 30, 2022Po technikum można bez problemu iść na studia.. Nie wiesz, co Cię kręci (dotyczy 90% studentów).. Dowiedzieliśmy się również, jak radzą sobie absolwenci.. Część pisemna trwa 60 minut i przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 zadań zamkniętych zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.no i szkoły kształcące w zakresie tech wet nie przygotowują dobrze do egzaminu o czym świadczy liczba osób które nie zdają tego zawodowego egzaminu, jak czytałam w większości miast tak jest, u nas też mnóstwo osób oblało, w szkołach obecnie duży nacisk kładą na zwierzęta małe a na egzaminie są praktycznie same pytania o zwierzęta duże, badanie mięsa, obliczenia itp. .my w zeszłym roku mieliśmy na praktycznym gruźlice bydła a na teoretycznym na 50 pytań tylko 2 .Studia weterynaryjne to jeden z najbardziej obleganych kierunków kształcenia na polskich uczelniach wyższych..

Uważam, że najgłupszą rzeczą, którą można zrobić w wieku 19-21 lat, to iść na studia.

SZKOŁA ŚREDNIA Wybór szkoły średniej ma duże znaczenie.. po prostu wiem że tam będę mogła już się przygotowywać ( również pod względem psychicznym).. Technikum nie przygotuje Cię odpowiednio do matury, trzeba mieć minimum po 85% z biol i z chem, żeby w ogóle zacząć myśleć o medycynie, ale jesteś ambitna więc możesz nadgonić sama.Aby zostać lekarzem weterynarii TRZEBA skończyć studia 5,5 letnie.Po drugie - Nie, po technikum nie masz szans na medycyne.. Technikum po prostu nie przygotowuje do matury tak jak LO a na wydział lekarski musisz mieć co najmniej ok. 90 % z rozszerzeń.. Uczysz się, masz rozszerzony materiał, lepiej przygotuje Cię do matury.. Do tego materiał nauczany na studiach nijak ma się do tego z technikum, lekarz weterynarii ma zupełnie inny, znacznie szerszy zakres obowiązków, niż technik, więc te "praktyki" też za wiele ci nie dadzą.Ale dla odmiany znam też jednego gościa który jest po technikum samochodowym co związku z weterynarią raczej niema a dostał się i bardzo dobrze sobie radzi.. Nie wiadomo, jak Ci pójdzie matura.. Połowa to praktyki, a tylko 2 lata nauki.. Wierz mi, kierunek, na który chcesz iść nie da Ci pracy.. Powodów mogę wymieniać bez końca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt