Karta pracy rzuty prostokątne klasa 6

Pobierz

Pamiętajcie, żeby wykonać te zadania starannie, używamy ołówka, linijki, cyrkla.Title: Microsoft Word - Dokument5 Author: User Created Date: 4/26/2020 10:35:43 PMKARTA PRACY - model bryły - Wykonaj z kartonu model graniastosłupa o podstawie sześciokąta foremnego : 4. , Technika , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl.. Według zasad rzutowania główny rzut A powinien pokazywać obiekt w pozycji w jakiej jest on położony w mechanizmie maszyny lub (gdy część pracuje pod kątem) obiekt należy przedstawić w układzie poziomym lub pionowym.KARTA PRACY - RZUTOWANIE PROSTOKĄTNE KLASA 6 1.Rzutnia III przedstawia rzut: a) z przodu b) z góry c) z tyłu d) z boku 2.. Ćwiczenie 1 Przypomnij sobie zasady rzutowania.. Pami´taj o wykonaniu obramowania i tabliczek rysunkowych.. Przedstaw rzut prostokątny baterii.. Rzut prostokątny jest to rysunek kształtu powierzchni bryły.Karta pracy Rzuty prostokątne 1. Przyjrzyj się przedstawionemu rzutowi prostokątnemu kostki domina.. 3Dorysuj brakujàce linie na rzucie z góry i z boku ukazanej bryły.. Następnie, zgodnie ze wzorem, narysuj kolejne rzuty kostek.. Na pierwszej z nich przedstawia się rzut główny, czyli widok bryły z przodu.. 85% Kartkówka z rysunku technicznego; Polecane teksty:Rzutowanie prostokątne Rzutowanie prostokątne zadanie 1 - dla uczniów którzy na lekcji nie wykonali zadania lub otrzymali ocenę niezadawalającą Narysuj rzuty prostokątne przedmiotu..

... Karta pracy Rzuty prostokątne.

poleca 81 % 1634 głosów.. Narysuj siatkę graniastosłupa na brystolu korzystając z dołączonej instrukcji.. Author: Grzegorz SieczakRzuty prostokątne , Rysunek techniczny , Klasa 6 , Jak to działa?. Filmy.. Wyróżniamy rzutnię pionową, poziomą i boczną.. Narysuj na kartkach formatu A4 rzuty prostokątne poniższych brył.. Proszę wykonać ćwiczenie 4 ze strony 44 w podręczniku (spójrz na ćw.. Created Date: 3/18/2020 10:32:43 AM .POŁOŻENIE TRÓJKĄTA ABC W UKŁADZIE TRZECH RZUTNI NA PODSTAWIE JEGO RZUTÓW PROSTOKĄTNYCH.. Zwykle w rzutowaniu przedstawiamy a) 2 rzuty b) 3 rzuty c) 4 rzuty d) 1 rzut 4.. Rzutnia jest to płaszczyzna na której będzie narysowany rzut prostokątny.. o o O O o OWykonacie proste rysunek bryły w trzech rzutach prostokątnych Notatka: Rzuty prostokątne pokazują przedmiot z kilku stron.. Konspekt w załączniku.. 3 prześlij do sprawdzenia do 18.02.21.. Temat: Tajemnice sprzed wieków - Jak rozpoczęła się rewolucja amerykańska?. Dorysuj brakujące linie na rzucie z góry i z boku ukazanej bryły.. Zadanie do wykonania: Na kartkach z obramowaniem i tabelką rysunkową (wykonanych ostatnio) za pomocą linijki i ołówka narysuj dwie linie dzielące kartkę na cztery części, jak na rysunku poniżej - są toRzutowanie prostokątne - ćwiczenia.. 0,9 MB; 23 mar 11 10:18; IV .Będziecie ćwiczyć rysunki brył w trzech rzutach..

... Karta pracy- Rzuty prostokątne.

Zapoznaj z tekstem w podręczniku "Czym są rzuty prostokątne?". Narysuj na kartkach formatu A4 rzuty prostokàtne poszczególnych brył.. Podoba się?. Temat: Rodzaje rysunków technicznych.. Załączniki: klasa_5_rzutowanie_prostokatne_cwiczenia.doc.. Najczęściej są one wykonywane na trzech płaszczyznach, określanych jako rzutnie.. Narysuj na kartkach formatu A4 rzuty prostokątne poniższych brył.Klasa 6 - technika - rzutowanie prostokątne poniedziałek, 16 marca 2020 10:58 Krzysztof KLem Na kartce A4 (poziomo) przerysuj rzuty z przykładu i narysuj brakujący rzut z boku (patrz na niżej pokazane rzuty).. Podobne teksty: 83% Rzutowanie prostokątne; 81% Rzutowanie prostokątne.. Nie zapomnij, zaznaczyć linią przerywaną, niewidoczne krawędzie, jeżeli takie są.Stronę tą wyświetlono już: 38057 razy.. Druga rzutnia zawiera widok z góry, a trzecia z boku.Karta pracy Rzuty prostokątne 1. Przyjrzyj się przedstawionemu rzutowi prostokątnemu kostki domina.. Rzutowanie .Utworzony za pomocą aplikacji PadletKarty pracy z rysunku technicznego Karta pracy Rzuty prostokątne 1. Przyjrzyj się przedstawionemu rzutowi prostokątnemu kostki domina.. Wybierz wariant odpowiadający wylosowanemu numerowi grupy na modelu trójkąta.. Lekcja03.04.2020 r. Temat: Rzuty prostokątne - kontynuacja.. Rzut z przodu przedstawia rzutnia a) I b) II c) III d) Żadna 3. imie i nazwisko klasa data ..

1 Karta pracy 2 2Przedstaw rzut prostokàtny baterii.

Następnie, zgodnie ze wzorem, narysuj kolejne rzuty kostek.. Wytnij i sklej modelRzuty aksonometryczne służą do poglądowego (perspektywicznego) przedstawiania przedmiotów w jednym rzucie.. Wysokość bryły ma wynosić 24 cm.. Ćwiczenie 2 Przyjrzyj się przedstawionym przedmiotom 1 i 2 oraz ich rzutom prostokątnym.Rzutowanie prostokątne jest to przedstawienie bryły z 3 stron.. Temat: Postęp techniczny w elektrotechnice - prezentacja multimedialna.. 4 a) b) c) I III IIPrzedstaw rzut prostokątny baterii.. Podręcznk str 43.. DANE twojej grupy znajdują się w programie- prezentacji Rzutowanie prostokątne w dziale WYKONAJ — ĆWICZENIE I. .. Narysuj na kartkach formatu A4 rzuty prostokątne poniższych brył.. Dorysuj brakujące linie na rzucie z góry i z boku ukazanej bryły.. Author: Grzegorz Sieczak Created Date: 3/20/2020 7:49:57 AM .Karty pracy z rysunku technicznego Karta pracy Rzuty prostokątne 1. Przyjrzyj się przedstawionemu rzutowi prostokątnemu kostki domina.. Narysuj na kartkach formatu A4 rzuty prostokątne poniższych brył.. 3/43 - krok po kroku) oraz ćwiczenie 1 z karty pracy.. Rzut z boku bryły przedstawia rysunek a) A b) B c) C d) D 5.. Zaloguj się, by mieć dostęp Pobierz wszystkie Z bieżącej strony .Temat: Rzuty prostokątne.. Rodzaje rzutów aksonometrycznych: a) izometria b) dimetria ukośna c) dimetria prostokątna Różnią się one między sobą sposobem ustawienia przedmiotu względem rzutni, co wiąże się ze zmianą długości niektórych krawędzi.Klasa VIa; Nauczanie zdalne od 25.05.2020r..

686 kB Karty pracy.

Zobacz prezentacje - wszystko zapisz do zeszytu.. Treść.. Następnie wykonaj rysunek rzutu prostokątnego kostki do gry (krawędzie 40 mm) i zaznacz liczbę oczek znajdujących się na każdym z rzutów.. Polska norma opisująca zasady rzutowania prostokątnego to PN-78/N-01608.. Przykładowe prace uczniówRzut prostokątny powstaje w następujący sposób: a) przedmiot ustawiamy równolegle do rzutni, tak aby znalazł się pomiędzy obserwatorem a rzutnią, b) patrzymy na przedmiot prostopadle do płaszczyzny rzutni, c) z każdego widocznego punktu prowadzimy linię prostopadłą do rzutni,Karty pracy • Technika • pliki użytkownika spwyszyny przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • ZN OST~1.BMP, ZN NAK~1.BMP .. Klasa III: Klasa VI: SZKOŁA PODSTAWOWA-pom oce : Technika : Karty pracy: Piramida zdrowego żywienia: .. rzuty_prezent_6.ppt z chomika motylek84.. Narysuj na kartkach formatu A4 rzuty prostokątne poniższych brył..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt