Co oznaczają ikonki na desce rozdzielczej

Pobierz

Nie panikuj!. Post navigation Poprzedni Następny > Ilość komentarzy: 0.. Warto znać najważniejsze z nich, bo od tej wiedzy często może zależeć nasze bezpieczeństwo.. Kontrolka silnika ma postać konturu silnika tłokowego, lub w niektórych starszych modelach jest to po prostu napis "check engine" (z ang.: sprawdź .Pod tym względem ikonki na desce rozdzielczej można podzielić na: zielone - kontrolki informacyjne, żółte lub pomarańczowe - kontrolki informacyjno-ostrzegawcze, czerwone - kontrolki ostrzegawcze w samochodzie.. Oznaczają one zazwyczaj usterki w najważniejszych podzespołach samochodu, jak np. w układzie hamulcowym lub smarowania.. Komentuj.. Znaczenie poszczególnych kontrolek uporządkowane jest według kolorów.. Aktywna przy włączonym silniku.. Aktywna przy włączonym zapłonie.. Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Czasami ikonki na desce rozdzielczej zapalają się i gasną ze względu na błędne odczyty związane z awarią któregoś z czujników lub niskim napięciem w instalacji elektrycznej pojazdu.. kontrolki ostrzegawcze w kolorze pomarańczowym lub żółtym.Rodzaje kontrolek na desce rozdzielczej Na desce rozdzielczej występują trzy rodzaje kontrolek: Kontrolki czerwone - stanowią najważniejszą grupę kontrolek, a ich pojawienie się oznacza poważną usterkę.Oznacza ona awarię (lub po prostu zabrudzenie) czujnika systemu, uszkodzenie przewodów lub inne problemy związane z elektroniką "obsługującą" ABS..

Co oznaczają poszczególne kontrolki w samochodzie?

Jeśli symbolizująca go kontrolka ESP (lub ESC, DCS .W zależności od tego, jaki symbol pojawi się na desce rozdzielczej, konieczne może okazać się podłączenie samochodu pod komputer diagnostyczny, który umożliwi czytanie błędów pojawiających się w sterownikach.. Czerwone kontrolki w samochodzie uznawane są za alarmowe i oznaczają, że w pojeździe dzieje się coś złego.Kontrolki na desce rozdzielczej możemy podzielić na trzy grupy: kontrolki sygnalizacyjne lub informacyjne mogą świecić się na niebiesko bądź zielono.. Mogą alarmować o dużej awarii, zwracają uwagę na brak lub rezerwę płynów niezbędnych do poprawnego działania auta czy też wskazują uruchomione funkcje podczas jazdy - ikony na desce rozdzielczej samochodu informują o wielu ważnych czynnikach.- Wyświetlające się na desce rozdzielczej ikony to istotne dla kierowcy informacje.. Czerwonych nie można bagatelizować, gdyż mogą oznaczać poważną awarię.Ewentualne nieprawidłowości są sygnalizowane poprzez wyświetlanie ostrzeżenia na desce rozdzielczej.. Znaczenie poszczególnych kontrolek uporządkowane jest według kolorów.. Kontrolki mogą świecić się na trzy sposoby - analogicznie do świateł ruchu drogowego - na zielono, żółto i czerwono.. Które ostrzegają o poważnych awariach, a które tylko informują o pewnych nieprawidłowościach?Toyota Yaris -> Zespół wskaźników -> Lampki ostrzegawcze i kontrolne..

Co oznaczają zielone lub niebieskie kontrolki?kontrolki na desce rozdzielczej w aucie.

Nad naszym bezpieczeństwem czuwa również układ stabilizacji toru jazdy.. Wskaźniki i lampki kontrolne w samochodzie SKODA FABIA 1.2 TSI.Za każdym razem, kiedy przekręcamy kluczyk w stacyjce, na desce rozdzielczej wyświetla się "koncert" kolorowych kontrolek, które po chwili gasną.. Nie ma się co nimi martwić - informują jedynie o włączonych funkcjach w samochodzie.. nginxNajpoważniejsze usterki oznajmiane są czerwonymi kontrolkami.. układ elektroniczny silnika.. O ile kierowca nie musi zwracać większej uwagi na zielone lampki w aucie, o tyle czerwone to istotne znaki ostrzegawcze w .Co więcej, kontrolki na desce rozdzielczej pozwalają szybko zidentyfikować problemy związane z różnymi podzespołami pojazdu.. Nie wszyscy wiedzą, co zrobić, jeśli jedna z nich pozostanie zapalona.. Znaczenie poszczególnych kontrolek uporządkowane jest według kolorów.. Znajdziemy tutaj także wiele funkcjonalnych elementów, które - choć nie są niezbędne - znacząco zwiększają komfort jazdy.FB: | SUB: Twojej desce rozdzielczej zapaliła się dziwna kontrolka?. Zanim przejdziemy do konkretnych ikonek, warto rozpocząć od kolorów.. Opis.. Pomimo tego każda informacja ze strony kontrolki ostrzegawczej powinna być dokładnie przeanalizowana, a problem, o ile występuje - jak najszybciej rozwiązany.Przejdź doczerwone kontrolki ostrzegawczepomarańczowe lampki kontrolne w samochodziezielone kontrolki na desce rozdzielczejw każdym samochodzie na desce rozdzielczej znajdują różnego rodzaju kontrolki, jedne z nich zapalają się po przekręceniu kluczyka, kolejne świecą się w trakcie jazdy, a jeszcze inne włączają się po zajściu.Wybraliśmy dla Ciebie najważniejsze ikony i powiedzieliśmy, co one oznaczają!.

Ta ikonka może też chwilowo pojawić się na desce rozdzielczej, gdy auto wpadnie w poślizg.

Unikniemy wystąpienia zbyt wysokiej prędkości obrotowej silnika.. Co sygnalizują kontrolki w aucie?Standardowe kontrolki ostrzegawcze: Ikona.. kilka sekund i gaśnie - OK. świeci cały czas (INSP 4) - woda w filtrze paliwa (diesel)- Wyświetlające się na desce rozdzielczej ikony to istotne dla kierowcy informacje.. Musimy wtedy jak najszybciej zatrzymać samochód, wyłączyć silnik, uzupełnić brakujący płyn i udać się do serwisu, żeby mechanicy sprawdzili chłodnicę oraz szczelność innych elementów układu chłodzenia.Wyświetlające się na desce rozdzielczej ikony to istotne dla kierowcy informacje.. Ta kontrolka wskazuje, że hamulec ręczny jest zaciągnięty.. Lampki ostrzegawcze i kontrolne w zespole wskaźników oraz na panelu w źrodkowej konsoli informują kierowcę o stanie okreźlonych urządzeń i podzespołów samochodu.. Zasadniczo dzielimy kontrolki na trzy grupy, które cechują się zwykle odpowiednim kolorem podświetlenia: zielone lub niebieskie (kontrolki informacyjne), żółte lub pomarańczowe (informacyjno-ostrzegawcze), czerwone (ostrzegawcze).. Czerwonych nie można bagatelizować, gdyż mogą oznaczać poważną awarię.Jeśli na desce rozdzielczej wraz z tą kontrolką zapali się symbol hamulca ręcznego, to znak, że niesprawny może być system rozdziału siły hamowania, co podczas jazdy może okazać się bardzo niebezpieczne..

Zielone kontrolki w aucie pełnią funkcję informacyjną.Co oznaczają kontrolki na desce rozdzielczej samochodu?

W tym odcinku wyjaśnimy znaczen.Lampki ostrzegawcze i kontrolne pojawiające się na desce rozdzielczej informują kierowcę o działaniu konkretnych funkcji w samochodzie lub stanie technicznym jego podstawowych urządzeń.. Jeśli ten wskaźnik pojawi się na desce rozdzielczej, oznacza to, że ciśnienie w układzie smarowania jest zbyt niskie lub poziom oleju jest niski.. Kokpit samochodu to nie tylko przyciski czy przełączniki.. Czerwone kontrolki na desce rozdzielczej, a więc kontrolki podświetlenie których oznacza, że powinniśmy przerwać jazdę, gdyż, najczęściej, nie jest już ona bezpieczna, to kontrolki sygnalizujące: • zbyt niski poziom naładowania akumulatora (kontrolka ta powinna zapalać się tylko na chwilę, zaraz po uruchomieniu silnika .Kiedy natomiast na naszej desce rozdzielczej zaświeci się symbol termometru, oznacza to zbyt wysoką temperaturę płynu chłodniczego lub jego brak..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt